Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Kinowa Podstawa Programowa − spotkania filmowe dla nauczycieli

Kinowa Podstawa Programowa − spotkania filmowe dla nauczycieli

Cykl szkoleń wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa – Rok Otwartej Szkoły.

Szanowni Państwo,

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Centrum Sztuki Filmowej – Kino Kosmos serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w III edycji programu edukacji filmowej i audiowizualnej prowadzonej w katowickim Kinie Kosmos.

Nasze spotkania związane są z podstawą programową w zakresie j. polskiego. Podkreśla się w niej wagę edukacji medialnej dla rozwoju młodego człowieka, a wśród tekstów kultury wskazuje wiele filmów i twórców ważnych dla rozumienia tradycji i współczesności kinematografii. Każda projekcja filmowa poprzedzona jest prelekcją filmoznawcy, wskazującego na główne wątki tematyczne, strukturę dzieła, podpowiadającego tropy interpretacyjne.

Zajęcia te pomogą nauczycielom wykorzystywać dzieło filmowe dla swoich potrzeb edukacyjnych.

Aktywni uczestnicy całości cyklu otrzymają zaświadczenia.

Koszt jednego spotkania: 3 zł (płatne w kasie kina przed spotkaniem)

Tematy kolejnych spotkań>>

Zgłoszenia i informacje: